July 12-14 Events

EVENTLOCATIONTEAMS ATTENDINGROUND ROBIN
STANDINGS
FINAL STANDINGS
U12B GIRLSDUNCANDuncan Rockets
Langford Lightning
Lakehill Legends
Ladysmith Lightning
NS Stars 07/08
Islanders 08
Vancouver Wildcats 07
Tri City Titans 08
Coquitlam Classics
Fury 07
Thunder 07
Xtreme 07
Abbotsford Outlaws 07
Heat Allstars U12B
Rage 07/08
Delta Inferno 07
GOLD POOL:
1. Abbotsford Outlaws
2. Kelowna Heat
3. North Shore Stars
4. Langford Lightning
5. SSWR Thunder
6. Delta Inferno
7. Cloverdale Fury
8. Richmond Islanders

SILVER POOL:
9. Lakehill Legends
10. Langley Extreme
11. Tri City Titans
12. Ladysmith Lightning
13. Vancouver Wildcats
14. Coquitlam Classics
15. Duncan Rockets
16. Ridge Meadows Rage

U14B GIRLSLANGLEYCS Extreme
Duncan Rockets
Langford Bryden
Nanaimo Breakers
CVI Rage
NS Stars 05/06
Vancouver Wildcats 05
Richmond Islanders 05
Coquitlam Classics
Thunder 05
Cloverdale Fury 05
Langley Xtreme 06
Langley Xtreme 05
Enderby Storm Elite
West Kootenay Rebels
PG U14 Thunderbirds
Rage 05
Delta Inferno 06
GOLD POOL:
1. Langford Lightning
2. Cloverdale Fury
3. Enderby Storm
4. Langley Xtreme 05
5. RM Rage 05
6. Van. Wildcats
7. NS Stars
8. Duncan Rockets

SILVER POOL:
9. SSWR Thunder 05
10. Coquitlam Classics
11. Delta Inferno
12. Richmond Islanders
13. Central Saanich
14. Langley Xtreme 06
15. West Kootenay
16. CVI Rage
17. RPG Thunder
18. Nanaimo Breakers

GOLD POOL:
Enderby Storm – Gold
Langford Lightning – Silver
Cloverdale Fury – Bronze
4. Langley Xtreme 05
5. Duncan Rockets
6. Vancouver Wildcats
7. RM Rage
8. NS Stars

SILVER POOL:
Waiting for results…

U16B GIRLSDELTALangford
Central Saanich Extreme
Nanimo Diamonds
CVI Rage
Vancouver Wildcats 03
Coquitlam Classics 03
Fury 04
Storm 03
Thunder 03
Langley Xtreme 03
Outlaws 03
Kelowna Heat
PG Thunderbirds
RM Rage 04
Delta Invaders 03
Delta Invaders 04
GOLD POOL:
1. Prince George Thunderbirds
2. Langley Xtreme 03
3. SD Invaders 03
4. Surrey Storm 03
5. Nanaimo Diamonds
6. Langford Lightning
7. Abby Outlaws 03
8. SSWR Thunder 03

SILVER POOL:
9. Cloverdale Fury 04
10. Kelowna Heat
11. Van. Wildcats 03
12. SD Invaders 04
13. Central Saanich Extreme
14. Coq. Classics 03
15. RM Rage 04
16. CVI Rage

Gold Pool
Langley Xtreme 03 – Gold
PG Thunderbirds – Silver
Delta Invaders 03 – Bronze
4. Surrey Storm 03
5. Nanaimo Diamonds
6. Langford Lightning
7. Abbotsford Outlaws 03
8. SSWR Thunder 03

Silver Pool
Vancouver Wildcats 03 – Gold
CVI Rage – Silver
RM Rage 04 – Bronze
12. Delta Invaders 04
13. Cloverdale Fury
14. Kelowna Heat
14. Central Saanich Extreme
16. Coquitlam Classics 03

U16C GIRLSQUESNELCS Extreme Threat
Gordon Head Wave
Sooke Stealers
NS Bears
Richmond Renegades
Sapphires
Cloverdale Red Sox
Abbotsford Phantoms
Chilliwack Force
Kelowna Renegades
Penticton Power
West Kootenay Rebels
Frontier First Aid Sluggers
Quesnel Team 1
PG Predators
Northwest Stealers
GOLD POOL:
1. West Kootenay Rebels
2. North Shore Bears
3. CS Extreme Threat
4. South Surrey Saphires
5. Kamloops Frontier Sluggers
6. Sooke Stealers
7. Gordon Head Wave
8. Prince George Predators

SILVER POOL:
9. Abbotsford Phantoms
10. Penticton Power
11. Quesnel Terror
12. Kelowna Renegades
13. Chilliwack Force
14. Cloverdale Red Sox
15. Richmond Renegades
16. Northwest Stealers

Gold Bracket
1. West Kootenay Rebels – Gold
2. Central Saanich Extreme Threat – Silver
3. North Shore Bears – Bronze
4. South Surrey Saphires
5. Sooke Stealers
6. Prince George Preadators
7. Kamloops Frontier
8. Gordon Head Wave

Silver Bracket
1. Abbotsford Phantoms – Gold
2. Quesnel Terrors – Silver
3. Kelowna Renegades – Bronze
4. Penticton Power
5. Cloverdale Red Sox
6. Richmond Renegades
7. Northwest Stealers
8. Chilliwack Force

U19B LADIESNANAIMOLakehill
Cordova Bay Falcons
Nanaimo Diamonds
Parksville Rage
Richmond Islanders 00
Richmond Islanders 02
Poco Ravens
Classics 2000
Fury 02
Storm 01
Fury 01
Xtreme 00
Abbotsford Outlaws 01
Kelowna Heat
RM Rage 01/02
Invaders 01
Gold Division:
1. South Delta Invaders ’01
2. Langley Xtreme ’00
3. Richmond Islanders ’00
4. Richmond Islanders ’02
5. Cordova Bay Falcons
6. Poco Ravens
7. Kelowna Heat
8. Coquitlam Classics 2000

Silver Division:
9. Abbotsford Outlaws ’01
10. Parksville Rage
11. Cloverdale Fury ’01
12. Cloverdale Fury ’02
13. Ridge Meadow Rage 01-02
14. Lakehill Blazers
15. Nanaimo Diamonds
16. Surrey Storm ’01

Gold Division:
1. Richmond Islanders ’00 – Gold
2. Richmond Islanders ’02 – Silver
3. South Delta Invaders ’01 – Bronze
4. Kelowna Heat
5. Poco Ravens
6. Coquitlam Classics 00
7. Langley Xtreme 00
8. Cordova Bay Falcons

Silver Division:
9. Abbotsford Outlaws ’01 (Gold)
10. Parksville Rage (Silver)
11. Fury ’02 (Bronze)
12.Fury ’01
13. Ridge Meadow Rage
14. Lake Hill Blazers
15. Nanaimo Diamonds
16. Surry Storm ’01

U12 BOYSTERRACEHouston Yankees
Spruce City Timberwolves
100 mile N hour
Kitimat Rockies
Terrace Grizzly’s
Barriers Stamer Logging
Terrace
1. Terrace Titans
2. Terrace Wildfire
3. Houston Yankees
4. 100 Mile N Hour
5. Barriere
6. Kitimat Rockies
7. Spruce City Timberwolves
Gold Pool:
Terrace Titans – Gold
Terrace Wild Fire – Silver
100 Mile N Hour – Bronze
Houston Yankees – 4th

Silver Pool:
Spruce City Timberwolves – Gold
Barriere – Silver
Kitimat Rockies – Bronze

U19 BOYSTERRACETerrace Kermodes
Terrace Grizzlies
Terrace Marlins
Barriere Bruins
Smithers
Prince Ruper Raymot Logistics
1. Terrace Marlins
2. Barriere
3. Terrace Grizzlies
4. Smithers
5. Terrace Kermodies
6. Prince Rupert
Barriere – Gold
Terrace Marlins – Silver
Smithers – Bronze
4. Terrace Grizzlies

July 5-7, 2019 Events

EVENTLOCATIONTEAMS ATTENDINGROUND ROBIN
STANDINGS
FINAL STANDINGS
U14C GIRLSPort AlberniPeninsula Blue Storm
Peninsula Thunder
Alberni Blazers
Nanaimo Breakers
North Shore Fireballs
Richmond Riptide
Burnaby Oakeys
Cloverdale Classics
Abbotsford Wild
Westside Outlaws
West Kootenay Rebels
Kamloops
Quesnel Team 3
Mission Sliders
RM Stealers
Delta Fastpitch
TOP 8 TEAMS (Gold Pool)

1)Peninsula Thunder
2)Quesnel Terrors
3)Abbotsford Wild
4)Ridge Meadows Stealers
5)Westside Outlaws
6)Burnaby Oakeys
7)Delta Hurricanes
8)Mission Sliders

Bottom 9 ( Sliver Pool)

9)Peninsula Storm
10)Nanaimo Breakers
11)North Shore Fireballs
12)West Kootenay Rebels
13)Alberni Valley Blazers
14)Cloverdale Classics
15)Kamloops Vipers
16)Richmond Riptide

GOLD DIVSION
Quesnel Terrors – Gold
Abbotsford Wild – Silver
Westside Outlaws – Bronze
Delta Hurricanes
Peninsula Thunder
Mission Sliders
Ridge Meadow Stealers
Burnaby Oakeys

SILVER DIVISION
North Shore Fireballs – Gold
West Kootenay Rebels – Silver
Peninsula Storm – Bronze
Kamloops Vipers
Nanaimo Breakers
AV Blazers
Cloverdale Classics
Richmond Islanders

U19C LADIESRichmondCS Extreme
Peninsula Power
Alberni Valley Blazers
NS Renegades
Richmond Lightning Bolts
Burnaby Oakeys
Coquitlam Chaos
Cloverdale Steelers
Fleetwood Rebels
North Langley Blaze
Chilliwack Her-ricanes
Sicamous Angels
Enderby Storm
Kamloops Fusion
Mission Bulldogs
Delta U19C
1. North Shore Renegades
2. Peninsula Power
3. Enderby Storm
4. Chilliwack Her-ricanes
5. North Langley Blaze
6. Burnaby Oakeys
7. Kamloops Fusion
8. Fleetwood Rebels

9. Sicamous Angels
10. Port Alberni Blazers
11. Central Saanich Extreme
12. Mission Bulldogs
13. Coquitlam Chaos
14. Richmond Lightning Bolts
15. Cloverdale Steelers
16. Delta U19C

GOLD DIVISION:
Enderby Storm – Gold
North Shore Renegades – Silver
Chilliwack Her-ricanes – Bronze
North Langley Blaze
Kamloops Fusion
Burnaby Oakeys
Peninsula Power
Fleetwood Rebels

SILVER DIVISION:
Coquitlam Chaos – Gold
Cloverdale Steelers – Silver
Central Saanich Extreme – Bronze
Sicamous Angels
Richmond Lightning Bolts
Mission Bulldogs
Albernie Blazers
Delta U19C

U14 BOYSBarriereTerrace Grizzlies
Spruce City Timberwolves
Williams Lake Prospect 05
Williams Lake Prospect 06
100 mile N hour
Clearwater Stingers
Barriere Giants
Merritt Diggers
1. Terrace
2. Williams Lake 05
3. Clearwater
4. Williams Lake 06
5. 100 Mile House
6. Prince George
7. Merritt
8. Barriere
GOLD DIVISION:
Terrace – Gold
Clearwater – Silver
Williams Lake – Bronze

Williams Lake 06

SILVER DIVISION:
100 Mile N’ Hour – Gold
Prince George – Silver
Barriere – Bronze

Merritt

U16 BOYSBarriereBarriere Giants
100 mile N hour
Terrace
Fleetwood Legends
1. Barriere Giants
2. Terrace
3. 100 Mile N Hour
4. Fleetwood Legends
Barriere – Gold
Terrace – Silver
Fleetwood – Bronze

100 Mile N’ Hour